Otevírací doba

Po - Pá, dohodou

Zavolejte nám

+420 775 202 771

Napište nám email

instalater-ostrava@email.cz

instalatéři

Vítejte v naší společnosti

25 let zkušeností - Instalatéři

Zde nové naše stránky a odkaz přímo na ně KLIKZDE - Instalatér Ostrava NONSTOP a okolí: Instalatér Ostrava - poruchová pohotovost voda odpady Instalatérství topenářství - Děkujeme za pochopení. 24h. na telefonu pro Vaše dotazy.

Jak se vypořádat s neodtékajícím odpadem wc

Bydlení je asi nejdůležitějším faktorem pro spokojený život pro všechny členy rodiny. Lidé si staví domy dle svých představ, mají možnost volby různých materiálů a stylů. Narušit mohou takovou harmonii jen problémy spojené se stavbou samotného domu nebo se tyto problémy objeví během užívání bytu či domu. A samozřejmě přijdou v tu nejméně vhodnou dobu. Mezi opakující se problémy patří také neprůchodnost kanalizace a neodtékající wc. Co dělat v takovém případě a jak vyřešit co nejdříve tuto situaci? Každý instalatér by měl znát odpověď na tyto otázky, takže oslovit jej není jistě žádná ostuda.

Příčiny ucpané kanalizace a jak tomu předejít

K danému tématu vyvstávají otázky, jak se rozpozná ucpané potrubí nebo neodtékající odpad wc, ale také co je vlastně příčinou. Odpovědi nejsou složité. Pokud se bytem nebo domem šíří nepříjemný zápach, který trvá již nějakou dobu a není možné jej odstranit žádným osvěžovačem vzduchu, pokud se splašková voda vrací a rovněž neodtékající odpad wc přidělává majiteli starosti, je problém na světě. Příčin ale může být v tomto případě hned několik a než se zavolá instalatér, může se majitel bytu pokusit odpad vyčistit sám. Prvním problémem může být špatně zavedené kanalizační potrubí. Znamená to tedy, že potrubí může být neodborně položeno nebo může jít o úzké hrdlo potrubí, kterým pak splašková voda odtéká velmi pozvolna. Ovšem asi největší příčinou ucpaného potrubí, které pak dovede majitele opravdu hodně potrápit, je vhazování nevhodných předmětů do odpadu. Profesionální instalatér může potvrdit, že do odpadu jistě nepatří zbytky jídla, hygienické potřeby, dětské pleny a vlhčené ubrousky. Nejednou totiž i instalatér narazil na takovou překážku, která ve výsledku znamenala neodtékající odpad wc, ucpanou kanalizaci a s tím spojený zápach, prasklé potrubí z něhož vytéká kalná a zapáchající splašková voda a podobně. Předměty, které do odpadu nepatří společně se zbytky jídla a tuku vytvoří postupně zatvrdlou krustu, jenž pak nepropustí vodu. Potrubí není nafukovací a v místech s největším tlakem jednoduše praskne. Předejít těmto nepříjemnostem lze jednoduchým způsobem. Především si lidé musejí uvědomit, co do odpadu opravdu nepatří. Kanalizační potrubí není odpadkový koš. Preventivním čištěním kanalizace lze předejít ucpání potrubí. Postačí k tomu speciální prostředky, které lze sehnat v každé drogerii. Pokud ale nechá majitel bytu alespoň jednou ročně kanalizaci vyčistit od profesionálních odborníků, nemusí se žádné pohromy obávat ani v budoucnu.

Co dělat v takových situacích

Neodtékající wc a ucpaný odpad v koupelně je jistě velmi nepříjemná věc. Pokud tato situace nastane, je třeba v prvé řadě zachovat chladnou hlavu a nepanikařit. Vždy se najde řešení. Jedná – li se o menší problémy, které nejsou v havarijním stavu, může si člověk pomoci dokonce sám. Klasický gumový zvon by měl být v každé domácnosti. Instalatér pak může pomoci situaci zhodnotit. Pokud se ale jedná o problém vyššího rázu, je třeba zavolat odbornou firmu, která se zabývá přesně touto problematikou. Pracovníci takových firem jsou totiž na takové situaci připraveni, ví co je čeká a disponují prakticky vším, co je k tomu potřeba. Pokud se tedy problém nachází někde jinde nebo dokonce pokud splašková voda vytekla do místnosti, je nutné zavolat na pomoc speciální firmu pro čištění kanalizace. Neodtékající wc může být způsobeno hlubokým ucpáním, může to být prasklé potrubí kanalizace nebo dokonce příčinou mohou být prorostlé kořeny v kanalizaci. Odborníci jsou vybaveni také kamerovým systém, který bezpečně pozná pravou příčinu těchto problémů.

Další informace
TOPlist-instalater Ostrava Robert Čermák - Instalatér Ostrava na Firmy.cz